Маркування кондиціонерів
На сьогоднішній день існують різні системи кодування маркування товару, які дозволяють представити в стислому вигляді інформацію про конкретний вироб (повне найменування, призначення, основні технічні характеристики і т.д.) і кондиціонери не стали винятком.
Різні виробники кондиціонерів використовують різну систему ідентифікації свого продукту, розшифровка яких зазвичай знаходиться в щорічних каталогах, в яких так само вказані технічні характеристики, особливості кондиціонерів і навіть рекомендації по їх установці і використанню для оптимального комфорту користувача.
На лицьовій частині блоку кондиціонера будь-якого типу і виробника зазвичай знаходиться логотип компанії або йоготехнічне маркування, яка може включати в себе оригінальну назву серії, до якої належить представлена модель. Наприклад спліт-система Gree "Bora".
Більш детальна інформація про базові технічні характеристики моделі знаходиться на так званому шильдиці кондиціонера, представленого у формі гнучкої металевої пластини або ж просто наклейки зовні корпусу блоку.
Він містить базову інформацію про блок, його електричну складову, про його масу. Зазвичай шильдик кондиціонера починається з логотипу виробника. Поруч з ним в рядок вказується технічне маркування моделі цього блоку, що дозволяє підібрати гарантовано відповідну деталь саме для цього кондиціонера в разі несправності. Рядком нижче йде «серійний номер» і (дата – місяць / рік) випуску блоку. У наступних рядках вказується тип блоку (зовнішній / внутрішній), його маса, його енергоспоживання, ампераж основного захисного запобіжника, марка холодоагенту, тощо. В самих останніх рядках розміщують додаткову інформацію про його експлуатації і різні повідомлення.
У різних виробників послідовність і об`єм викладається на табличці інформації може відрізнятись.
Позначення моделі кондиціонера, що має місце біля логотипу товар і на його етикетці, містить в собі технічну інформацію про блок. Більшість виробників дотримуються приблизно однакового принципу маркування моделей.
Тут представлена розшифровка деяких з них для порівняння:
Для позначення цифрового індексу холодопродуктивність прийнято використовувати не кіловати потужності, а величину з іншої системи одиниць вимірювання, прив'язаною до англо-американської системі фізичних величин БТЕ / год, де БТЕ - Британська Теплова Одиниця (BTU - British Thermal Unit), рівна 0.3 Вт.
Тобто, побутовий кондиціонер потужністю 9000 БТЕ / год або 9000 * 0.3 = 2.7 кВт, в маркуванні матиме число 9 і називатися «дев'ятка» або кондиціонер 9.
Практично всі виробники кондиціонерів використовують таке маркування при випуску своєї продукції.
Наведемо таблицю приблизного співвідношення площі охолоджуваного приміщення до потужності кондиціонера:
При покупці кондиціонера, крім зазначених вище маркувань, на корпусах блоків кондиціонерів можна зустріти спеціальні позначення, що відображають функції даної моделі кондиціонера.
Більш детальну інформацію, яка допоможе вам підібрати підходящу модель і правильно розрахувати оптимальну для вас потужність кондиціонера, ви можете прочитати тут.
Ознайомитися з кондиціонерами нашого магазину ви можете тут.