Сушарка для овочів і фруктів: головні аспекти при виборі
Сушка овочів і фруктів –це альтернативний спосіб зберігання продуктів на зиму. За допомогою сушарки можна приготувати різні види заготовок: фруктову сушку для компоту, смачну пастилу і цукерки для дітей, трав'яні збори для чаю, в'ялене м'ясо і рибу. При сушінні продукти зберігають свої корисні речовини і смакові якості, висушені продукти займають менше місця, ніж звичайна консервація у вигляді банок.
Сушарка для продуктів або дегідратор, являє собою прилад, в корпусі якого розташовані лотки, на які розміщуються нарізані продукти. На кожен лоток приблизно поміщається 1 кг продуктів. За допомогою двигуна і вентилятора, потік теплого повітря зневоднює продукти, тим самим перешкоджаючи розмноженню бактерій і зберігаючи смакові і поживні властивості продуктів.
Види сушарок для продуктів
Конвекційна сушарка – найпоширеніший варіант приладу. Принцип роботи полягає в наступному: продукт зневоднюється шляхом обдування, потоком гарячого повітря певної температури, від нагрівального елементу з вентилятором. Перевагою конвекційної сушарки є компактні розміри, доступна ціна. Недоліком є те, що при роботі повний день значно витрачається електроенергія. При обробці гарячим повітрям при конвекційнії сушці не зберігається частина вітамінів і мікроелементів, продукти мають більш висушений вид.
Інфрачервона сушарка – прилад нового покоління. Сушка продуктів здійснюється за допомогою інфрачервоного випромінювання, промені нагрівають не повітря, а самі продукти, глибоко проникаючи всередину. Продукти рівномірно і швидко висушуються, економлячи тим самим електрику. Висушені продукти, в ІК – сушарці, мають привабливий зовнішній вигляд, зберігається значна частина вітамінів і корисних речовин. Мінусом інфрачервоної сушарки є більш громіздкий розмір і висока вартість приладу.
Спосіб подачі повітря в сушарках може бути горизонтальним і вертикальним.
Сушарки з горизонтальним типом нагнітають повітря з задньої стінки корпусу в горизонтальному напрямку, тим самим рівномірно просушуючи продукти. Запахи продуктів всередині самого приладу не змішуються, прилад легко очищати. Сушарки з горизонтальною подачею повітря дорожчі, але є більш якісними і універсальними.
Сушарки з вертикальним типом подачі повітря нагнітають повітря за допомогою вентилятора розташованого зверху чи знизу. При верхньому розташуванні вентилятора продукти сушаться не рівномірно, в процесі приготування потрібно буде переставляти верхні і нижні лотки. Перевагою є надійність і простота в догляді. У сушінні з нижнім розташуванням вентилятора, циркуляція повітря буде рівномірною, але недоліком є труднощі в очищенні. Не сушіть одночасно в сушінні овочі і фрукти, щоб не було змішування запахів.
При будь-якому способі подачі повітря, для рівномірного просушування не варто перевантажувати сушилку, шматочки продуктів не повинні близько розташовуватися один до одного, між ними має бути відстань.
Потужність – головний параметр при виборі від якого залежить якість і швидкість сушіння продуктів. У різних моделей показник потужності варіюється від 250 до 1000 Вт.
Малопотужні сушарки з показником до 350 Вт підійдуть для не надто частих заготовок, оптимальна кількість піддонів для якісної сушки має становити 4-5 шт.
Середньопотужні прилади від 350 – 500 Вт підійдуть для переробки врожаю та сім'ї з трьох-чотирьох чоловік, це оптимальний варіант потужності при виборі сушарки. При потужності приладу від 450 Вт можна сушити не тільки овочі і фрукти, а й в'ялити м'ясо і рибу.
Потужні сушарки з показником від 500 до 1000 Вт застосовуються для професійної сушки і великих обсягів, витрата електроенергії у таких приладів значна.
Матеріал корпусу сушок може бути виконаний з пластика або металу. Прилади, виконані з пластика легші за вагою, транспортабельні, корпус не перегрівається, сушка відбувається більш рівномірно. Більшість моделей мають прозорий корпус, що дозволяє візуально контролювати роботу приладу. Пластиковий корпус легше пошкодити, моделі, виконані з не якісного пластика, можуть мати характерний запах. Сушарки з металу більш довговічні і надійні, не вбирають запахи, вага у приладу значно більше ніж у пластикового. Вартість металевої сушарки на порядок вище пластикової.
Місткість і висота піддонів.
Місткість сушарки залежить від кількості та діаметру піддонів в пристрої. Оптимальний варіант для сім'ї – сушарка з 3-5 піддонами, здатна висушити кілька кг продуктів. Для переробки врожаю з саду, дачі підійде сушка з 6-8 ярусами.
Висота лотків варіюється від 1,5 до 5 см, чим вище лоток, тим крупніше шматочки продуктів можна укласти. При висоті бортика до 1 см лотки використовуються для сушіння дрібних ягід, зелені, квітів. Для сушіння дрібних ягід – малини, чорної смородини, гороху, зверніть увагу на наявність сітки з дрібною перфорацією, для того щоб ягоди не випадали. Високі піддони від 2 см використовуються для дрібних і великих продуктів.
Управління приладом для сушіння продуктів може бути механічним і електронним. Механічне управління просте в користуванні, вартість сушарок з механічним управлінням на порядок нижче, в разі ремонту їх набагато легше відремонтувати. Недоліком є не точність виставленої температури, що веде до погіршення якості продуктів. Електронне урядування є більш інформативним, забезпечує високу точність виставленої температури, за допомогою базових програм сушка продуктів виходить більш якісною і привабливою на вигляд. Прилади з електронним управлінням мають більш високу вартість.
Додаткові функції роблять користування комфортним і зручним.
Терморегулятор дозволить самостійно встановити необхідну температуру для економії часу та електроенергії.
Для сушіння трав і зелені: температурний режим – 35 – 40◦С;
Для сушки фруктів – яблук, слив, абрикос – 55-70◦С;
Для сушіння грибів – 45-55◦С;
Для сушіння м'яса і риби - до 60◦С
Для ідеального просушування продуктів на початку готування потрібно виставити максимальну температуру, а до кінця роботи поступово знизити.
Таймер задає необхідний час роботи приладу, після циклу сушіння пристрій автоматично вимкнеться.
Режим холодного повітря дозволяє довести сухофрукти до необхідного стану готовності і не пересушити.
Захист від перегріву убезпечить ваш прилад, якщо температура нагрівального елементу доходить до крайнього показника, нагрівальний елемент автоматично відключається, а вентилятор продовжує працювати, тим самим охолоджуючи його, після охолодження до безпеки температури, нагрівальний елемент знову включається..
Купити підходящий варіант сушки для продуктів можна в нашому інтернет – магазині ЕлМаг.